Tukaj je nekaj primerov iger s kartami, ki se večinoma ne štejejo za miselne, saj temeljijo predvsem na sreči, preprostih pravilih ali omejenem vplivu igralčevih odločitev:
- Vojna (War) – Igralci vlečejo zgornjo karto iz svojega kupa, in tisti z višjo karto zmaga rundo. Igra je popolnoma odvisna od sreče in ni potrebnega razmišljanja ali načrtovanja.
- Go Fish – Cilj igre je zbiranje parov enakih kart, pri čemer igralci sprašujejo nasprotnike po določenih kartah. Igra je preprosta in ni posebne strategije ali taktike.
- Uno – Igralci se trudijo znebiti vseh svojih kart tako, da jih ujemajo po barvi ali številki. Čeprav lahko igra vključuje nekaj osnovnega načrtovanja, je večinoma naključna in enostavna.
- Old Maid (Stara mama) – Cilj igre je izogibanje zadnji neparni karti (Old Maid). Igra temelji na naključnem vlečenju kart in sreči.
- Spomin (Memory) – Igralci izmenično obračajo pare kart in poskušajo najti ujemanja. Igra je preprosta in temelji predvsem na pomnjenju, brez globlje strategije.
- Slapjack – Igralci se izmenjujejo v polaganju kart, dokler nekdo ne položi fanta. Prvi, ki udari po kupu, dobi vse karte. Igra je hitra in preprosta, brez posebne strategije.
- Črni Peter (Black Peter) – Podobna igri Old Maid, kjer igralci izmenično vlečejo karte in poskušajo ne ostati s Črnim Petrom v roki. Rezultat igre temelji na sreči.
- Crazy Eights – Igralci se izmenično znebijo svojih kart tako, da jih ujemajo po številki ali barvi. Čeprav obstajajo osnovne taktične poteze, igra temelji predvsem na sreči in preprostih pravilih.
- Igra sedmic (Sevens) – Igralci poskušajo postaviti karte v zaporedje, začenši s sedmicami. Igra je večinoma odvisna od kart, ki jih igralci prejmejo, in ne zahteva veliko strategije.
- Snap – Hitrostna igra, kjer igralci hitro položijo karte in tekmujejo, kdo prvi opazi ujemanje. Gre bolj za refleks kot za strategijo.
Te igre večinoma temeljijo na naključju in srečnem razdeljevanju kart, zato ne zahtevajo globokega strateškega ali taktičnega razmišljanja.