Dejstvo je, da se v Sloveniji ni uveljavila beseda Most za Kontrakt bridž (ang. Contract bridge). Bridž je le krajši izraz za Contract bridž, ki že več pove, za kaj gre pri tej igri. Kontrakt bridž spada v kategorijo iger s kartami, kjer se igra na vzetke (štihe). Zato bi lahko to igro igrali tudi na papirju (https://sesgs.si/dokumenti/bridz-na-papirju-sola-2822024d.pdf). V tem primeru gre za t.i. Double dummy bridge (ne za Kontrakt bridž), ko je vidnih vseh 52 kart. V kontrakt bridžu so vidne vsem igralcem samo karte mize (ang. dummy). Miza (dummy) je partner od izvajalca.
Uporablja pa se tudi izraz Double bridge. To pa nakazuje na turnirski način igranja bridža, kjer igrajo z istimi kartami pari (2 človeka) ali ekipe (4 ljudje), na večih mizah. Število miz je odvisno od števila parov oziroma ekip. S tem se izloči sreča, ki izvira iz dobljenih kart. Na ta način se ugotavlja “izkoristek” kart s strani posameznega para oziroma ekipe.
Kako pa je nastala beseda Bridge za zgoraj opisano igro pa obstajata dve teoriji:
1. teorija pravi, da je to samo angleška izgovorjava ruske besede birič. Prvi pravilnik za bridž iz leta 1886 je Biritch ali ruski Whist, ki ga je napisal John Collinson, angleški finančnik, ki je delal v otomanskem Konstantinoplu. To in njegovo poznejše pismo The Saturday Review z dne 28. maja 1906 dokumentirata izvor Biritch kot ruske skupnosti v Carigradu. Beseda biritch naj bi bila transliteracija ruske besede Бирюч (бирчий, бирич), poklica diplomatskega uradnika.
2. teorija pa pravi, da so britanski vojaki izumili bridž med služenjem v krimski vojni in ga poimenovali po mostu Galata, ki so ga prečkali na poti v kavarno, da bi igrali karte.